2. TLÇK Bildiriler Kitabı

2. TLÇK Bildiriler Kitabı Yayımlandı!

2. TLÇK Kitabı

2.Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi (TLÇK), 6-8 Mayıs 2013 tarihlerinde İlmi Etüdler Derneği, Uludağ Üniversitesi Türk Devletleri ve Akraba Toplulukları Araştırma Merkezi, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği ve TÜBİTAK’ın desteğiyle Bursa’da gerçekleşti.

Kongre’de 13 disiplinde, 43 oturum gerçekleştirildi. Türkiye’nin 70’i aşkın üniversitesinden 200’ü aşkın araştırmacının katılımıyla 147 sunum yapıldı.

TLÇK, Türkiye’de lisansüstü düzeyde yürütülen çalışmaların gün yüzüne çıkarılmasını ve akademik çevrelerle paylaşımını sağlamaktadır. Kongre sonrası, sunulan tebliğler Kongre Kitabı’nda toplanarak daha geniş çevrelerle buluşturulmaktadır. II. TLÇK’da yapılan sunum metinlerinden oluşan bu kitap, kongrede sunulan 147 bildiriden,  kongre sonrasında hakemlik ve editörlük süreçlerinden geçirerek 98’ini 5 cilt halinde  bir arada sunan kapsamlı bir derlemedir.

Kongre sonuçlarının yer aldığı bu çalışmanın akademik camiaya özgün katkılar sunmasını, lisans ve lisansüstü çalışmalarına kaynak teşkil etmesini temenni ediyoruz.

2. TLÇK Bildiriler Kitabı

1. Cilt

2. TLÇK Bildiriler Kitabı

2. Cilt

2. TLÇK Bildiriler Kitabı

3. Cilt

2. TLÇK Bildiriler Kitabı

4. Cilt

2. TLÇK Bildiriler Kitabı

5. Cilt